FAQ  •  Registrovat  •  Přihlásit se

tvorba terénu - jaký zvolit postup?

<<

Hobit

Příspěvek úte 06. lis 2012 8:41:30

tvorba terénu - jaký zvolit postup?

Dělám v MAYA 2012 rozsáhlejší vizualizaci, několik domů (cca 10), nějaké cesty a chodníky, prostě taková malá vesnička, kopcovitý terén.

Můžete mi někdo popsat vaše postupy? Například, je lepší udělat nejdřív terén komplet a potom do něho napasovat objekty? Nebo třeba postup, kde udělám cestu a na ni napojím kus plane s trávníkem, na to napojím chodník, takže se nic nepřekrývá?

Doufám, že jsem to popsal srozumitelně, jsem začátěčník, tak budu rád za každou dobrou radu.
<<

JKR

Příspěvek sob 17. lis 2012 10:27:51

Re: tvorba terénu - jaký zvolit postup?

Postup je obvykle následující (i když samozřejmě co člověk to přístup :-) : Vytvoř si terén, uprav si ho podle potřeb (polygonové úpravy, Soft Modification nástroj, FFD atp.) Dále si na tomto terénu vytvoř pomocí projekcí křivek uličky a cesty. takto získáš polygony tam, kde je třeba. Přidej různé materiály takto nařezaným částem. Tím se ti nebude nic překrývat. Následně až na tomto nerovném terénu. Umísti někde jinde vytvořené budovy. Aby dobře pasovaly na terén, bude nejlepší zarovnat je s normály polygonu v místě, kde se základ domu dotýká země. Vždy je dobré přistupovat k takovým věcem podobně jako v realitě. Nejdřív úprava terénu, pak základ domu...
Pokud si celý dům vytvoříš jinde, pak ho do této scény jen připoj.

Snad jsem pomohl.
Měj se!

JKr
<<

Hobit

Příspěvek pon 19. lis 2012 10:34:18

Díky moc za odpověď. Moc nerozumím tomu co je to projekce křivek. Mám to chápat tak, že chodníky a cesty můžu modelovat v rovině a potom to nějak promítnout do terénu?

Omlouvám se, ale jsem začátečník a hodně věcí v Maye ještě nechápu.
<<

Hobit

Příspěvek úte 20. lis 2012 10:30:56

Už to chápu a funguje to dokonale. Ještě jednou díky moc. Je to obrovské urychlení práce.

Zpět na Modelování