scriptspotsplashInteriorPrimitives_smallAbychom vám usnadnili práci ve 3D grafice, přinášíme vám filtr zajímavých nástrojů, které jistě oceníte. Pro zpříjemnění a zrychlení práce ve 3ds Max pro účely vizualizací doporučuji vyzkoušet následující tři skripty.

  1. Interior Primitives – usnadní rychlou tvorbu procedurálních objektů, zejména různých skříněk, stolů. Neustálá tvorba takových objektů nanovo je už zbytečné! Na odkaze najdete také plugin pro parametrický objekt sklenice.
  2. Paint Pot – zjednoduší spolupráci s architekty a návrháři díky databázi s více než 15000 vzorky maleb, které lze vyhledat podle názvu a kódu. Vyberte si barvu a ukáže se vám kód s RGB hodnotami. Díky jedinému tlačítku můžete generovat standardní nebo V-Ray materiál s těmito hodnotami. Digitální vzorník si oblíbíte zejména pro komunikaci s designéry.
  3. Random Master (komerční skript) – interaktivní nástroj pro náhodnou změnu pozice, otočení, měřítka, materiálových map, UVW mapovacího gizma, klíčových snímků, bodů FFD modifikátorů, parametru Noise, výběru objektů nebo čelních ploch/vrcholů či hran a také materiálovéh ID vybraných objektů. Rychleji tak docílíte variability ve vaší scéně a to díky jedinému nástroji!